NEFES KOÇLUĞU

NEFES KOÇLUОžU

DOОžRU NEFES SAОžLIKLI YAŞAM / NEFESİN ÖNEMİ
Bizi yaşama bağlayan en büyük enerji kaynağımız; NEFESİMİZ. Nefes almak, duyguları bastırmak ya da açığa çıkarmak için kullandığımız bir mekanizma aynı zamanda. Çocukluğumuzdan itibaren duygularımızı açığa vurmanın doğru olmadığına şartlandırılıyoruz ve bunu nefesimizi tutarak ya da daha sığ nefes alarak başarabildiğimizi keşfediyoruz. Bundan itibaren de bu yanlış nefes alma alışkanlıkları, duygusal açıdan korunmak üzere kullandığımız bir kalkan oluveriyor.
Fiziksel bir bakış açısıyla bakacak olursak nefesimiz yaşam ile olan bağımız. Yemek olmadan 30 gün dayanabiliriz, su olmadan ise 3 gün, fakat nefes almadan geçireceğimiz üç dakika içinde ölürüz. Çoğu insan, nefes alıp vermekle sağlıklı olduğunu sanır. Ancak gerçek şudur ki, derin ve tam olarak nefes almadığımız takdirde vücudumuz ihtiyacı olan oksijeni alamaz. Oksijen hücreleri besler ve pek çok insan ise hücrelerini oksijenden yana açlığa mahkum eder. Bu kadar insanın kendini sürekli yorgun hissetmesine şaşmamak gerekir. Oysa çözüm nefes alışverişimizin bilinçli olarak yeniden yönlendirilmesi kadar basit.

YAŞAMINIZI NEFESİNİZLE DEĞžİŞTİRİN

Nefes bizi huzur, mutluluk, neşe duygularıyla birleştiren tek araç. Güç ve mutluluk içimizde, biz sadece nefesle dışarı çıkarıyoruz.

Fiziksel olarak; Doğru nefesle daha canlı, daha güçlü, daha enerjik, daha dengeli bir bedene sahip olabileceksiniz!
Duygusal ve zihinsel olarak; Zihninizdeki olumsuzluklar temizlenecek. Çocukluktan itibaren kısıtlayıcı nefes, düşünce ve yaşam alışkanlıkları nedeniyle oluşmuş, yaşamdan zevk almanızı engelleyen, tüm huzursuzlukların, gerginliklerin, stresin, olumsuz duyguların nedeni olan tıkanık enerjiler, öfke, korku, tedirginlik, suçluluk ve üzüntü gibi bastırılmış duygular olumlu enerjiler dönüşecek. Olumsuzlukların yerini mutluluk, huzur, netlik, dinginlik gibi olumlu duygular alacak.
Ruhsal olarak; Yaşamı daha geniş ve derin bir perspektiften algılamaya başlayacaksınız. Üst benliğimizle olan bağlantımız açılacak, yaşamı daha üst bir bilinç noktasından algılamaya ve yaşamaya başlayacaksınız. Kafanızı karıştıran "seçenekler" ortadan kalkacak, yaşamınız net, berrak ve dengeli olmaya başlayacak. Her zaman, her yerde ne yapacağınızdan, nasıl davranacağınızdan emin olmaya başlayacaksınız, iç sesiniz kuvvetlenecek.

NEFES KOÇLUОžU ÇALIŞMALARI
Nefes alışımızın derinliğini, ritmini ve hızını değiştirmek suretiyle kimyamızı, duygularımızı, tutumumuzu ve hatta görünüşümüzü değiştirebiliyoruz. Ve bu değişiklikler ile bakış açımız kendimizi daha olumlu bir akıl-beden durumuna geçirecek şekilde değişebiliyor. Bu sistem ile yaşantımızı dramatik şekilde iyileştirebilmek mümkün!

Nefes alışveriş şeklimiz yeniden programlanabilir ve solunum kaslarımız yeniden eğitilebilir. Bu yapıldığı takdirde ise yaşamımızın neşe, canlılık ve enerji düzeyini arttırabiliriz.

Nefes seanslarının katkı sağladığı durumlar:

  • Depresyon
  • Migren
  • Kanser
  • Sürekli yorgunluk hali
  • Uykusuzluk
  • Sinirlilik
  • Duygusal sorunlar
  • Cinsel Problemler