(N)ASIL OKUMAM GEREKİR BENİM?

Bu kitabı okurken Kemal'in Hayal Et Kasabası'na yaptığı yolculuğa eşlik edeceksiniz.

Terfi etmeyi beklerken işinden kovulan ilaç mümessili Kemal, müşterisi doktorun Hindistan'dan getirdiği sihirli iksiri içerek tüm hayallerinin gerçekleştiği yer olan Hayal Et Kasabası'na gitmeye karar verir. Yanına, aşkına kavuşmak isteyen genç arkadaşı Arif'i de alır. Amacı zamanda yolculuk yaparak geçmişteki hatalarını düzeltip terfi edebilmektir. Fakat Hayal Et Kasabası'nda her şeyin mümkün olduğunu fark ettiğinde sadece kendi geçmişini değil dünyayı kötülüklerden arındırarak tüm insanlığın tarihini değiştirmeyi kendine görev edinir.

Kemal'in kişisel hedefine ulaşabilmesi için piranalarla dolu "İmkansızlık Nehri" üzerinde yürümesi ve dünyayı kötülüklerden kurtarmak için ise Kaf Dağı'nın arkasındaki "Görünmez Orman"da saklı bulunan insanoğlunun kullandığı ilk aleti bulması gerekmektedir.

Acaba Kemal aradığını bulabilecek midir?

Elbette, çünkü zamanda yolculuk yapmak için dâhi Einstein'den, su üstünde yürüyebilmek için gizemli balıkçıdan, İmkansızlık Nehri'ndeki Olmayan Köprü'yü aşabilmek için mezar bekçisi zombiden ve dört element testini geçebilmek için dev demirciden yardım alacaktır.

Haydi, davetimi kabul edin lütfen. Bakalım Kemal'in yolculuğuna eşlik ederken kendi hayalinize ulaşabilmek için hangi ipuçlarını bulacaksınız. 

Eğer Ferrari'sini Satan Bilge, Simyacı ve Küçük Prens birlikte tatile çıkmaya karar verselerdi, gidecekleri yer Hayal Et Kasabası olurdu. Ve orada Martı Jonathan Livingston ile karşılaşsalardı hiç şaşırmazlardı.

(Tanıtım Bülteninden)